mikroregion STONÁVKA
Třanovice 250
739 53
tel: 558 695 317
email: starosta@komorni-lhotka.cz


Internetová soutěž “Po stopách protestantismu v Těšínském Slezsku”

31.05.2017 08:21

Dobrý den,

dovolujeme si vám zaslat informaci o internetové soutěži “Po stopách protestantismu v Těšínském Slezsku” a srdečně zveme k účasti.
Všechny informace najdete na www.knihovnatesin.cz

 
 

Rozpočtové opatření č. 1. Sdružení obcí povodí Stonávky

26.05.2017 08:20
 
 

Kalendárium 2017

18.04.2017 08:22

Združenie obcí Mikroregión Terchovská dolina
Sdružení obcí povodí Stonávky
Gmina Jaworze
Jászboldogháza
 
 

Rozpočet SOPS na rok 2017

21.03.2017 10:45
 
 

Cestovatelská promítání na Prašivé.

14.03.2017 13:51

Již druhým rokem se pravidelně v chatě Prašivá konají oblíbené a hojně navštěvované cestopisné besedy s promítáním. A chataři již naplánovali další termíny na příští období, kam jste srdečně zváni.
Vstupné je tradičně dobrovolné a veškerý zisk bude věnován na obnovu historické chaty Prašivá.

Termíny:

15. března od 18:00 – beseda „Rodinný cyklovýlet k moři“

– promítají Terezka, Emička, Hanka a Petr Čermákovi

Kam na dovolenou o prázdninách? Děti odpoví: k moři. Manželka: já chci na kole. Jak se cestuje s dvěma dětmi 4 a 7 let, na kole natěžko kolem Odry – Nisy k Baltu.

18. března od 19:00 – film „Change“

– z dílny lezce Adama Ondry a Petra Pavlíčka

Adam Ondra je již několik let považován za nejlepšího lezce v historii lezení. Přitom je mu teprve 19 let. Přestože studuje náročnou střední školu, je zřejmě nejvíce cestujícím a rozhodně nejsledovanějším lezcem současnosti.

Skloubit špičkové sportovní výkony ve skalách, náročné studium a nekonečný kolotoč závodů, interview, festivalů a přednášek je občas téměř nadlidský úkol. Adam za několik týdnů maturuje. Přestože patří k nejlepším studentům, rozhoduje se, že nenastoupí na vysokou školu. Namísto toho se s několika kamarády vydává na dalekou cestu na neznámý sever Evropy. Odlehlé skalnaté oblasti Norska a Švédska ukrývají dosud neobjevené poklady.

První skutečně svobodná cesta za hranice lidských možností může začít...

31.3. od 18:00 – beseda „Barvy Indie“

– promítá cestovatel a fotograf Josef Hanibal

Na Indii si měsíc zvykáte. Buď se vám tam bude líbit nebo ne, ale určitě se 
vrátíte plní dojmů. Obyvatelé Indie dodržují 4000 let staré zvyky, mluví 
stovkou různých jazyků, které se od sebe liší, stejně jako obyvatelé Indie. 
Indický subkontinent je kotel, ve které se mísí národy a jejich jazyky, náboženství a zvyky. Vše to hýří barvami a vůněmi. Z některých se sbíhají sliny, z jiných zvedá žaludek. Přijďte se tedy podívat na přednášku o kultuře, tradicích a lidech Indie. 

15. dubna od 19:00 – film „7000km na kole Amerikou“

– z dílny cyklocestovatelů Renči a Martina Stillerových

Dobrodruzi Renča a Martin Stillerovi vyrazili na půlroční a přesně 7000 km dlouhé cykloputování po americkém kontinentě a to konkrétně Kubou, Mexikem a USA. Hlavním cílem bylo proniknout mezi lidi, poznat kulturu, přírodu a krásy v daných krajinách. Na svém cykloputování Renča s Martinem nikam nespěchali, kilometry nehltali a dostatečně si tak vše vychutnávali. V sedlech kol navštívili nejen nádherné skalní oblasti Utahu, zdolali legendární Údolí smrti, ale vyšlápli třeba i vzhůru do nebeských Yosemite.

Jaká byla tedy Kuba ještě za Fidela, o tom jak Renča s Martinem nocovali v mexickém hotelu společně s Billem Clintonem nebo jaké nástrahy a dobrodružství na ně čekaly nejen v drsných pouštích amerického jihozápadu, to vše se dozvíte v jejich novém dokumentárním filmu.

19.dubna od 18:00 – beseda „ISLAS AFORTUNADAS – Kanárské ostrovy“

– promítá sportovkyně a cestovatelka Mája Balatková

Kdo si myslí, že se na Kanárské ostrovy jezdí jen za mořem a bronzovým opálením, je vedle jak ta pinie. Kanáry lákají duši dobrodruha hlavně všudypřítomnými sopečnými kužely, krátery, písečnými dunami, jehličnatými háji, vavřínovými pralesy, rozkvetlými loukami a svěží vůní vzduchu nasyceného solí. Co ostrov, to jiná krajina, lidé, atmosféra. A když po horské túře,lezecké výpravě či cyklovýletě polechtá člověk chuťové buňky kanárským rumem nebo čerstvou rybou, spatří náhle v souostroví ráj na zemi ... .

6. května od 18:00 – beseda „Pěšky mezi buddhisty a komunisty“

promítá showman a cestovatel Ladislav Zibura

Excentrický poutník Ladislav Zibura se tentokrát vydává do Himaláje a neprobádaných údolí čínských řek. Projekce o jeho 1 500 kilometrů dlouhé pěší cestě je svědectvím o lehkosti a nadhledu, se kterým jde přistupovat k životu. Jak se opravdu žije Nepálcům a Číňanům? Co jim přináší štěstí? Přijďte si poslechnout vyprávění člověka, který strávil tři měsíce v jejich domovech, daleko od turistických oblastí.

17.května od 18:00 – beseda „Stezkami Albánských oslů“

promítá cyklotramp Honza Vlasák

Albánie – rozlohou jako Morava, 3,5 milionu obyvatel, 800 000 betonových bunkrů pro případ napadení imperialisty. Naprosto bezpečná země přátelských vstřícných lidí. Od památného roku 1996 se v domácnostech nachází 630 000 útočných pušek AK-47 (více známých pod názvem „kalašnikov“), takže kdyby něco, vždycky vás má kdo bránit. Pokud jde o fotogeničnost krajiny, v Evropě jí může konkurovat snad jen Norsko.

3.června od 18:00 – beseda „Dámská sólocyklojízda Kambodžou a Laosem“

– promítá cestovatelka Michaela Heclová

Povídání o tom, jak mě cestování autobusem přestalo bavit, jak z původního plánu koupit horské kolo sešlo a koupila jsem klasického místního „araba“, jak jsou lidé v Jihovýchodní Ásii milí, ochotní a kreativní, jak říct parťákovi, že dál budu pokračovat sama, jak mi bylo, když jsem po dvou hodinách šlapání, v horším případě tlačení kola do kopce zjistila, že jsem ujela 15 km a jak mi všechny ty přírodní krásy, úžasní lidé a nezapomenutelné zážitky za tu dřinu stály.

21.června od 18:00 – beseda „Thajsko – dva měsíce bez cestovky“

promítá cestovatel Petr Kozák

Chystáte se do Thajska, ale nechcete utratit majlant? Chcete jet na delé než je zákonem daná dovolená a nepřijít o práci? Máte domácí mazlíčky a nevíte jak se o ně v době nepřítomnosti postarat? Chcete si vyzkoušet dobrovolnické práce, nebo ušetřit peníze, ale nevíte jak na to? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, doražte na přednášku dva měsíce v Thajsku bez cestovky a všechno se dozvíte, plus spoustu dalších užitečných rad.

7.října od 18:00 – beseda „Napříč USA – na kole za východem slunce“

promítá cyklocestovatel a fotograf Karel Tříska

Pojďte se podívat, jak se jezdí na kole po USA nádhernou přírodou západního pobřeží, jací jsou pohostinní lidé na středozápadě a jaké jsou úžasné cyklostezky na východním pobřeží. USA je ideální pro cestování „na těžko“.

Těšíme se na setkání.

Chataři Martin @ Michal

Více informací na: www.ChataPrasiva.cz

 
 

18.-19.03.2017 BLEŠÍ TRH v Komorní Lhotce

10.03.2017 07:47
 
 

Dotační podpora podnikání v Pobeskydí

18.01.2017 14:03
 
 

09.02.2017 seminář "Lesnictví v Pobeskydí"

18.01.2017 14:02
 
 

Cestopisné besedy na Prašivé

25.11.2016 07:23

Cestovatelská promítání na Prašivé.
Již druhým rokem se pravidelně v chatě Prašivá konají oblíbené a hojně navštěvované cestopisné besedy s promítáním. A chataři již naplánovali další termíny na příští období, kam jste srdečně zváni.
Vstupné je tradičně dobrovolné a veškerý zisk bude věnován na obnovu historické chaty Prašivá.

Termíny:
3. prosince od 18:00 - beseda "Pěšky kolem světa" - 1. a jediný Čech Petr Hirsch na cestě za velkým snem
Zkoušeli jste někdy důkladně využít ten nejstarší a nejpřirozenější dopravní prostředek, vlastní nohy? Přes 16000 km pěšího putování a 31 měsíců na cestě z domova ve Dvoře Králové nad Labem k třem poutním místům křesťanství. Santiago de Compostela ve Španělsku, Řím v Itálii a Jeruzalém v Izraeli. Pojďte se projít po stezkách a poutních cestách, kde se psala historie. Společně celkem navštívíme 21 států Evropy a Blízkého východu rychlostí do 5 km/h v poutavém vyprávění osobního příběhu o pohnutkách, proč na podobnou cestu vyrazit, spojeného s promítáním autorských fotografií. Po svých totiž poznáte svět jinak. Možná nenavštívíte všechna turisticky zajímavá místa v co nejkratším čase, zato zblízka a do hloubky poznáte místní kulturu, zvyky i domorodce, kteří si Vás pozvou třeba až do domu.
Vstupné dobrovolné - bude věnováno na obnovu chaty Prašivá.

21. prosince od 18:00 – beseda „Zakleté Himálaje aneb jak jsem tam zase nic nevylezl…“ – promítá horolezec Libor Uher
Počtvrté a zase nic! Je to jako na houpačce! Jednou jsi nahoře a jednou jsi dole.
Můj výškový rekord v Himálajích je 8400m. Všude jinde by to stačilo na "Vršek" né tak na Everestu! Můj letošní pokus prolomit zakletí tibetských Himálají se opět nepodařil!

7. ledna od 18:00 – beseda „Dobrosrdečný Pákistán. Nevěříte? Přijďte!“ – promítá Martin Stiller
S chatařem Martinem vyrazíme tentokráte do pákistánských velehor Karakorám a Himálaj. Projedeme se po legendární silnici Karakoram Highway, kde zažijeme nebezpečné sesuvy půdy a mnohdy se budeme modlit, abychom dojeli do cíle. Během treků v severním Pákistánu v oblasti Hushe, Hunza, Nanga Parbat, Masherbrum a Rakaposhi navštívíme mnoho měst a vesniček a společně zjistíme, jak dobrosrdečný, přátelský a pohostinný je pákistánský národ. Zavítejte s námi do této krásné a vzdálené horské krajiny a přesvědčte se, že opravdu není čeho se bát!

18. ledna od 18:00 – beseda „SKOTSKO“ – promítá cestovatel Marek Džupin
Fotografie se sluníčkem i skotským deštíkem, od jižního obranného valu až po severní majáky skrz národní park a ostrov Sky. Vyprávění jak se cestuje po Skotsku a tipy, na co byste určitě neměli zapomenout. To vše v podání zkušeného fotografa a cestovatele.

15. února od 18:00 – beseda „K2 – vzduchem je to rychlejší“ – promítá dobrodruh paraglista Dalibor Carbol
O dobývání hor vzdušnou cestou, bivakovém létání v nejvyšších horách světa a o paraglidingu jako takovém popovídá Dalibor Carbol, který jako první na světě doletěl přes divoké hřebeny Karakorámu ke K2.4. března od 18:00 – beseda „Na lyžích napříč Grónskem“ – promítá dobrodruh Zdeněk Lyčka
Čtyřčlenná dánsko-česká výprava BIG ICE EXPEDITION 2011 napříč grónským ledovcem urazila za 28 dní na lyžích téměř 600 km, a to v nejchladnějším dubnu, který byl kdy v této části světa zaznamenán. Přednáška o cestě bílou pustinou připomíná dobrodružné klukovské výpravy, ale nezakrývá, že i přes dnešní skoro dokonalé zabezpečení může jít o život. Nakladatelství Argo vydalo v roce 2012 na základě expedičního deníku Zdeňka Lyčky knihu „Na lyžích napříč Grónskem / Reportáž z míst, kde ani polární lišky nedávají dobrou noc".


15. března od 18:00 – beseda „ISLAS AFORTUNADAS – Kanárské ostrovy“ – promítá Mája Balatková
Kdo si myslí, že se na Kanárské ostrovy jezdí jen za mořem a bronzovým opálením, je vedle jak ta pinie. Kanáry lákají duši dobrodruha hlavně všudypřítomnými sopečnými kužely, krátery, písečnými dunami, jehličnatými háji, vavřínovými pralesy, rozkvetlými loukami a svěží vůní vzduchu nasyceného solí. Co ostrov, to jiná krajina, lidé, atmosféra. A když po horské túře,lezecké výpravě či cyklovýletě polechtá člověk chuťové buňky kanárským rumem nebo čerstvou rybou, spatří náhle v souostroví ráj na zemi ... .


19.dubna od 18:00 – beseda „Indonésie a Malajsie na vlastní pěst“ – promítá cestovatel Radek Zela
Měsíční putování po Indonésii a Malajsii – nejvyšší hora Bornea a Indonésie, činné sopky na Jávě a Bali, Penang hill na kole, Death hunters trail v džungli, zapomenuté chrámy … .

Těšíme se na setkání.
Chataři Martin @ Michal

Více informací na: www.ChataPrasiva.cz

 
 

Výstava 'Za poznáním nad a pod hladinou moří a oceánů'

27.10.2016 18:30